Основні розділи
Архiв новин
< >
Контакти
тел./факс
       (057)392-30-14

тел.

       (057)392-14-82,
       (057)392-01-53
e-mail:
       stkharkov@ukr.net


Адреса: 61091, Україна,

м. Харків, вул. Танкопія 15/2

 

Обласна акція "Наша незалежність - очима юних краєзнавців Харківщини"

Умови Акції можно скачати тут: Умови акції 2021 (651,50kb)

 

 

Обласний конкурс відео-презентацій

"Унікальна Харківщина: 30 туристських перлин"

Конкурс триває з 12 червня по 27 вересня 2021 року.

Конкурс проводиться на виконання Указу Президента України від 21.10.2020 №459 «Про відзначення 30-річниці незалежності України» в рамках Всеукраїнського освітньо-культурного марафону «Наша незалежність».

Умови конкурсу: УМОВИ (1) (128,81kb)

 


 

Про проведення Всеукраїнської краєзнавчої акції  учнівської молоді

"Шляхами мандрів Григорія Сковороди"

СКАЧАТИ ДОКУМЕНТИ

4_490-21 (43,72kb)

Акція Г.Сковорода (24,61kb)

Супровідний лист УДЦНПВКТУМ (175,50kb)


 

 

Обласний зліт юних краєзнавців - активістів руху учнівської молоді

«Моя земля – земля моїх батьків» 2021 р.

Скачати реєстрацію:

Інформація про умови обл Зльоту (58,50kb)


 

 


 

ХLVI обласна олімпіада юних геологів Харківщини

афіша олімпіади 2021 рік (161,50kb)

 

УВАГА!!! 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ШКІЛЬНИХ МУЗЕЇВ

Щорічно навесні Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради проводить обласні семінари-практикуми керівників музеїв закладів освіти. Такі семінари стали доброю традицією, вони допомагають керівникам музеїв у вирішенні багатьох теоретичних та практичних питань. Для підвищення музейної компетентності педагогів Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради у квітні 2020 році планував проведення чергового семінару на базі музейних закладів Красноградського району. В ході проведення семінару планувалося розповісти керівникам музеїв про сучасні можливості презентації та широкої популяризації музейних фондів музеїв усіма можливими шляхами, у тому числі, використовуючи сучасні інформаційні технології та міжвідомчі організаційні, методичні та навчальні заходи; допомогти опанувати певними теоретичними питаннями музеєзнавчої науки; познайомити з новинками музеєзнавчої навчально-методичної літератури; проаналізувати методи співпраці закладів освіти і державних музеїв. Але, на жаль, проведення семінару було відмінено у зв’язку з карантином.

Поки проведення виїзного семінару-практикуму неможливе, пропонуємо ознайомитися з діяльністю зразкових музеїв закладів освіти Харківщини.

Музеї закладів освіти, як центри краєзнавчої роботи, допомагають у вирішенні питань виховання громадянської позиції та патріотизму в учнів. Музей закладу освіти стає центром усієї навчально-виховної роботи, широким полем творчості для учнів та вчителів.

Музеї закладів освіти створюються для вивчення, збереження, використання, популяризації музейних предметів та музейних колекцій з науковою, освітньою та виховною метою. Музей є важливим засобом навчально-виховної роботи, формування всебічно освіченої особистості, виховання патріотів. Основною ознакою будь-якого музею, у тому числі і шкільного, є наявність фонду справжніх матеріалів, які оформлені в експозиції, окремого приміщення та необхідного обладнання. Обов'язковою умовою функціонування шкільного музею є існування постійного активу учнів, здатного вести під керівництвом педагогів систематичну пошукову та дослідницьку роботу, брати участь у комплектуванні, обліку і збереженні фондів, експозиційній роботі. 

На базі закладів освіти Харківської області діють 346 музеїв різних профілів. Усі ці музеї є своєрідними «лабораторіями» виховання молоді свідомими громадянами України, 43 музеї області носять почесне звання «Зразковий музей». Більшість з цих музеїв, відповідно до «Положення про музеї при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України», у 2020 році готують документи для підтвердження цього звання. 

Тематика зразкових музеїв найрізноманітніша. Учні збирають матеріали з історії своїх населених пунктів (Народний історико-краєзнавчий музей ім. Я.І.Красюка Першотравневої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Зміївської районної ради, який є найстаршим шкільним музеєм Харківської області і він не тільки зберігся до сьогодні, але й активно розвивається у відповідності до реалій сучасності, та музей історії села Кислівка Кислівської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів Куп’янської районної ради); історії навчальних закладів (музей історії Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості»); про природу та етнографію рідного краю (музей природи Великохутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шевченківської районної ради, музей «Українська світлиця» Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 168, музей лози Центру дитячої та юнацької творчості № 3 Харківської міської ради). 

Серед зразкових музеїв закладів освіти помітно виділяються музеї, що грають особливу роль у патріотичному вихованні учнів. Це військово-історичні музеї (музеї бойової слави), в яких представлені матеріали про подвиги на фронті та в тилу у період Другої світової війни, участь наших земляків у локальних військових конфліктах ХХ століття, подвиги наших сучасників на території Східної України у зоні АТО та ООС. Цікава і планомірна робота у цьому напрямку проводиться у музеях бойової слави Валківського ліцею імені Олександра Масельського Валківської районної ради, Соколівського навчально-виховного комплексу Зміївської районної ради, Мереф`янського медичного ліцею та багатьох інших. В області діють цікаві музеї, які висвітлюють окремі сторінки військової історії Харківщини та України, наприклад, музей Харківського дитячо-юнацького клубу моряків Харківської міської ради. 

Успішно використовують музейну педагогіку у закладах обласного підпорядкування, що працюють з особливою категорією дітей. Педагоги Комунального закладу «Куп'янська спеціальна школа» Харківської обласної ради та Комунального закладу «Харківський санаторна школа №13» Харківської обласної ради на базі зразкових музеїв використовують нові методи і засоби забезпечення особливої просторової і тимчасової організації освітнього середовища.

Цінним у музейній освіті, з точки зору вирішення завдань соціалізації і розвитку дітей з особливими освітніми потребами, є те, що в музейній освіті відбувається не тільки передача конкретного змісту, але й створення спеціальних умов, де у дитини з’являється можливість вибирати особистісно значущий зміст та співпрацювати з іншими з приводу цього змісту. Напевне, найбільш цікавим, з цієї точки зору, є досвід роботи музею історії  Комунального закладу «Харківська спеціальна школа ім. В. Г. Короленка» Харківської обласної ради, який на сучасному етапі своєї діяльності може з впевненістю претендувати на зміну змістової наповненості експозиції – з історії навчального закладу на історію тифлопедагогіки на Харківщині і в Україні. 

На сучасному етапі багато в роботі музею закладу освіти залежить від відповідального за музей педагога. Саме завдяки його ентузіазму може розвиватися музей. Хочемо подякувати усім педагогам, які не тільки опікуються музеями закладів освіти, але й активно залучають учнів до пошукової, дослідницької, екскурсійної діяльності.

У підсумку треба зазначити, що музеї закладів освіти були, є і залишатимуться надалі виховними центрами, які відіграють важливу роль у формуванні соціально орієнтованої особистості, у становленні її громадянської активності. Участь учнів у роботі музеїв закладів освіти сприяє формуванню у них історичного мислення, розуміння ролі музею як важливої складової життя суспільства.

Iнтернат_слiпих

ЗОШ_№168

Кислiвский_Куп'янс_кий

Клуб_морякiв1

Куп'янс_кий_iнтернат

Музей_писанки_iнтернат_№13

Музей_природи_Великохутiрс_ка_ЗОШШевсенкiвс_кий

Першотравнева_гiмназiя

ЦДЮТ_№3_Музей_лози

_______________________________________________________________________________________________________

РЕЗУЛЬТАТИ 45-Ї ОЛІМПІАДИ ЮНИХ ГЕЛОГІВ ХАРКІВЩИНИ - 2020

Результати: Результати геологічної олімпіади. 2020 (286,00kb)

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Нажаль, у зв'язку з карантином, було відмінено проведення очного туру 45-ї олімпіади юних геологів Харківщини,  але ми вам пропонуємо невеликий екскурс в історію.

https://www.youtube.com/watch?v=_EDlDnkZb18&t=130s


_________________________________________________________________________________________________________

ХLV обласна олімпіада юних геологів Харківщини

афіша олімпіади 2020 рік (134,50kb)

 

ХVIII обласний зліт юних краєзнавців - активістів руху учнівської молоді "Моя земля - земля моїх батьків"

Письмове підтвердження про участь у зльоті необхідно надіслати до КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» до 15 квітня 2020 р. за адресою: 61091, м. Харків, вулиця Танкопія, 15/2, краєзнавчий відділ, або на електронну пошту: STKharkov@ukr.net. Обов’язково вказати , яким транспортом команда буде добиратися до місця зльоту!

Умови : Умови проведення обласного краєзнавчого зльоту 2020 (92,00kb), Додаток. Історичне краєзнавство (36,00kb)

_________________________________________________________________________________________________________

ХLІV обласна олімпіада юних геологів Харківщини

Юні геологи, географи, краєзнавці, дослідники   природи рідного краю! Усіх, хто цікавиться науками про Землю, кого захоплює романтика геологічних  досліджень, хто прагне пізнати закони природи запрошуємо взяти участь в олімпіаді!

І тур – заочний
Роботи необхідно подати до 1  березня 2019  року за адресою: 61091, м. Харків, вул. Танкопія, 15/2, КЗ «Харківська облСЮТур»  (тел.392-14-82). В роботі необхідно вказати  свою адресу, прізвище, ім'я (повністю), школу, клас, П.І.Б. керівника роботи. Об’єм роботи до 15 сторінок. Зробіть ілюстрації у вигляді малюнків, схем, креслень, таблиць, фотографій, вкажіть використану літературу. Перевага надається рукописним роботам. Надіслані на конкурс роботи не повертаються.
ІІ тур – очний
Переможців І туру оргкомітет запросить на очний тур, який відбудеться 14 квітня 2019 року  по групах: 5-8 і 9-11 класи.Абсолютні переможці, а також школи і колективи за активну участь в олімпіаді будуть нагороджені грамотами і призами обласної геологічної комісії.
Чекаємо   ваших   повідомлень !

Умови олімпіади(проходить у два тури): Афіша олімпіади 2019 рік  

________________________________________________________________________________________________________

ХІV Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді "Пізнай себе, свій рід, свій нарід"

Конференція проводиться з метою розвитку творчої особистості, формування філософської культури старшокласників, залучення учнівської молоді до науково-дослідницької роботи з питань філософії, історії, краєзнавства, поширення досвіду з організації роботи секції філософії Харківського територіального відділення МАН.

Учасники подають до 1 грудня поточного року попередні анкети-заявки, тези у електронному варіанті за адресою: 61091, м. Харків, вул. Танкопія, 15/2, Харківська облСЮТур. Звертаємо увагу учасників на присутність філософського аспекту.

Положення про проведення Всеукраїнської  історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді можна скачати тут: 

УМОВИ ФІЛОСОФСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ 2020 

________________________________________________________________________________________________________

Всеукраїнський огляд музеїв при закладах освіти

Умови проведення: 

Умови проведення огляду мезеїв;  

Лист про музеї

 До листа 1_9-607;

Лист обласного департаменту освіти про огляд музеїв;

Лист про докуменацію за результатами районного огляду  музеїв  

________________________________________________________________________________________________________

Всеукраїнський конкурс екскурсоводів 2020

   До участі у Конкурсі запрошуються музеї історичні (широкого змісту): військово-історичні; природничі, технічні, галузеві (в одній секції).

       Заочний етап І (обласного) туру проводиться з 01 листопада   по  20 грудня 2020 року.

      Очний етап І (обласного) туру відбудеться у третій декаді січня 2021 року. 

  За відповідних обставин, пов’язаних з протіканням в регіонах хвороби Covid-19, можливе проведення I (обласного) туру Конкурсу в режимі online, про що учасники будуть вчасно інформовані.

 Умови І (обласного) туру  додаються.

Умови проведення: Умови обласного туру конкурсу екскурсоводів 2020р. (112,00kb)

__________________________________________________________________________________________________________

Всеукраїнська краєзнавча акція учнівської молоді

"Українська революція: 100 років надії і боротьби"

Метою акції «Українська революція: 100 років надії і боротьби» є громадянське виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність.

Термін проведення Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» 2018-2020 роки.

Обласний тур акції триває до 30 грудня 2020 року (та щорічно). Подання матеріалів на конкурс проводиться до 1 грудня 2020 року (та щорічно). Роботи, які будуть надані пізніше зазначеного терміну, не приймаються. 

Умови проведення акції: Умови Сто років революції 2020 (76,00kb)

_____________________________________________________________________________________________________________

 

Обласний етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді

"МОЯ БАТЬКІВЩИНА - УКРАЇНА"

Експедиція «Моя Батьківщина - Україна» проводиться з метою вдосконалення змісту, форм та засобів виховної роботи на кращих традиціях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення дітей та молоді до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, природного різноманіття рідного краю, ознайомлення з об’єктами заповідного фонду України.

Основними завданнями експедиції «Моя Батьківщина - Україна» є:виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей українського народу;формування в учнівської молоді активної громадянської позиції щодо збереження об’єктів матеріальної культури та природи;залучення учнівської молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та природного довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів, а також до науково - дослідницької роботи;створення умов для оволодіння учнями практичними навичками пошукової роботи, розширення напрямів краєзнавчих досліджень;задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів та здібностей;просвітницька діяльність.

Тези у електронному варіанті учасники подають до 1 жовтня поточного року  за адресою: stkharkov@ukr.net, або 61091, м. Харків, вул. Танкопія, 15/2, Харківська облСЮТур.

З умовами проведення можна ознайомитися тут:  Моя Батьківщина Україна нове (76,00kb)

_______________________________________________________________________________________________________________

 

Обласна військово-патріотична акція "Слобожанські дзвони Перемоги"

    Обласна акція учнівської та студентської молоді «Слобожанські дзвони Перемоги» (далі - акція), проводиться в рамках руху учнівської молоді за збереження та примноження традицій, звичаїв, обрядів українського народу «Моя земля - земля моїх батьків» та Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Акція передбачає проведення збору конкурсних матеріалів, які містять спогади ветеранів, свідків подій, встановлені імена загиблих, розроблення краєзнавчих маршрутів шляхами бойової слави, досвід роботи волонтерських загонів з надання допомоги ветеранам війни та праці.

З умовами проведення акції можна ознайомитися тут:  Умови проведення акції Слобожанські дзвони Перемоги 2021 (412,50kb)



Дошка об'яв
Корисні посилання

Безымянный

 

Міністерство освіти і науки України

 logo

Департамент науки і освіти 

6270

Харківська обласна державна адміністрація

 
Мала академія наук

УДЦТКУМ

Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Комунальний заклад © 2011