Основні розділи
Архiв новин
< >
Контакти
тел./факс
       (057)392-30-14

тел.

       (057)392-14-82,
       (057)392-01-53
e-mail:
       stkharkov@ukr.net


Адреса: 61091, Україна,

м. Харків, вул. Танкопія 15/2

У Комунальному закладі "Харківська обласна станція юних туристів" Харківської обласної ради працюють 110 гуртків туристсько-краєзнавчого профілю, із них 64 краєзнавчого напряму:

- географічне краєзнавство - 8;

- геологічне краєзнавство – 6;

- народознавчий – 12;

- юні етнографи – 5;

- історичне краєзнавство – 14;

- юні музеєзнавці – 1;

- основи науково-дослідницької діяльноссті - 1;

- екологічне краєзнавство - 9;

- археологічне краєзнавство - 5;

- літературне краєзнавство - 1;

- наукові дослідження в галузі географії - 1;

- юні туристи-краєзнавці - 5.

Заняття гуртків проводяться:

- на базі  Комунального закладу "Харківська обласна станція юних туристів" Харківської обласної ради;

- на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна;

- на базі закладів загальної середньої освіти  Балаклійського, Богодухівського, Валківського, Краснокутського, Первомайського, Харківського, міст Люботин, Куп’янськ, Чкалівської ОТГ, Нововодолазької ОТГ, Лозівської ОТГ, Пісочинської ОТГ, Роганської ОТГ;

- на базі закладів обласної комунальної власності: "Харківська санаторна школа №9", "Харківська санаторна школа №1",  "Харківська санаторна школа №11",  "Харківська санаторна школа №13", "Харківська спеціальна школа №8".

Відділ краєзнавства КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» спрямовує свою роботу на розвиток творчої активності дітей, залучення їх до практичної, пошукової, наукової діяльності в рамках Всеукраїнського руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків».

У 2020 році, враховуючи ситуацію, що склалася к Україні з оголошенням карантину, були внесені корективи в освітній процес та проведення масових заходів. Основну увагу було приділено дистанційному навчанню  та методичній роботі.

Масова робота з учнівською молоддю.

Протягом зазначеного періоду відділ організував наступні масові заходи з краєзнавства:

  1. ХІV Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід» (26-28 лютого, 17 областей України, 265 учасників);
  2. 45 обласна олімпіада юних геологів Харківщини (212 учасників). Підсумки підведені за результатами І заочного туру олімпіади. Грамоти переможцями (161 уч.) надруковані та будуть передані до районів області.
  3. Обласна військово-патріотична акція учнівської та студентської молоді «Слобожанські дзвони Перемоги» (близько 200 робіт);

Гуртківці обласної станції брали активну участь у масових заходах як обласного, так і Всеукраїнського рівня і досягли певних результатів.

Вихованці Астапової Т.М. та Скриль І.А. стали призерами (ІІ місце) Всеукраїнського етапу експедиції «Моя Батьківщина-Україна», який відбувся у січні 2020 р.

З 30  березня по 13 квітня  Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді проведений ІІ тур конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт у рамках Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби». Членом журі Всеукраїнського етапу була Пристюк Надія Петрівна., яка дуже плідно попрацювала, це відмітили і в УДЦНПВКТУМ.

Юні краєзнавці Харківщини гідно представили область у ІІ турі конкурсу та вибороли три І місця і одне ІІІ. Ми вітаємо переможців за напрямом «Українська революція - доба національного державотворення» –  І місце   отримала дослідницька робота  «Бандурист козацької дивізії», автори роботи -  Іванкова Діана та Маляр Анастасія, учениці Ульянівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Богодухівської районної ради, вихованки  Комунального закладу  «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради (керівник: Астапова Тетяна Миколаївна, керівник гуртків КЗ «Харківська обласна станція юних туристів»).

Вихованці гуртків КЗ «облСЮТур» брали участь в обласному етапі конкурсу-захисту МАН. Вихованець Распопова  А.М. Лапко Вячеслав став переможцем обласного етапу по секції «Геологія, мінералогія та геохімія», готувався до участі у Всеукраїнському конкурсі, але його перенесено на осінь.

У всеукраїнському конкурсі «МАН-юніор «Ерудит» у 2020 році переможцями стали 7 вихованців Пристюк Н.П. та 3 вихованці Астапової Т.М.

Вихованці гуртків Астапової Т.М. та Пристюк. Н.П – учасники заочного туру Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» у місті Запоріжжі, очний тур планувався на 12 квітня, але не відбувся через карантин. У  заочному етапі Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні» у Черкаській області взяли участь вихованці Астапової Т.М.

Керівник гуртка Громило Н.Ю. з вихованцями направила роботу для участі у ХІІІ Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття», яка відбудеться в останню декаду листопада 2020 року у м. Святогірськ.


Дошка об'яв
Корисні посилання

Безымянный

 

Міністерство освіти і науки України

 logo

Департамент науки і освіти 

6270

Харківська обласна державна адміністрація

 
Мала академія наук

УДЦТКУМ

Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Комунальний заклад © 2011