Основні розділи
Архiв новин
< >
Контакти
тел./факс
       (057)392-30-14

тел.

       (057)392-14-82,
       (057)392-01-53
e-mail:
       stkharkov@ukr.net


Адреса: 61091, Україна,

м. Харків, вул. Танкопія 15/2


Робота краєзнавчого відділу проводиться згідно з програмою Всеукраїнського руху учнівської молоді “Моя земля - земля моїх батьків”. Відділ організує та керує діяльністю учнівських об’єднань краєзнавчого напряму, яка спрямована на розширення та поглиблення знань школярів з історії, археології, екології, географії, геології та народознавства, залучення до активної науково-дослідницької діяльності, сприяння розвитку творчої особистості школярів.

У ввідділі краєзнавства працюють гуртки за напрямами: географи-краєзнавці, юні екологи, юні геологи, основи географо-краєзнавчих досліджень, історики-краєзнавці, юні музеєзнавці, юні етнографи, народознавці,  юні туристи- краєзнавці.

   IMG_2228   IMG_2232

Велику увагу педагоги відділу приділяють профорієнтації, роботі з обдарованою молоддю, особливо з сільських шкіл. З цією метою на облСЮТур діють обласні очно-заочні школи юних істориків та географів.
На базі відділу з 1976 року діє наукове товариство юних краєзнавців “Слідопит”, яке стало у 1994 році базою для відкриття секцій історико-географічного напряму Харківського територіального відділення Малої академії наук України.  За роки діяльності відділення близько 2000 учнів брали участь у роботі секцій, 468 з них стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Декілька років поспіль юні краєзнавці Харківського територіального відділення МАН – кращі на Україні. З 2017 року у Харківській області створено новий заклад позашкільної освіти КЗ "Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради", і вихованці гуртків станції продовжують брати активну участь у роботі секцій та виборюють призові місця. 

Юні краєзнавці Харківщини - активні учасники Всеукраїнських акцій та експедицій "Моя Батьківщина - Україна", "Мій рідний край, "Край, в якому я живу", "Українська революція: 100 років надії і боротьби". Вже 14 років поспіль з ініціативи КЗ "Харківська обласна станція юних туристів" проводиться Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді "Пізнай себе, сій рід, свій нарід". Значну увагу працівники відділу приділяють військово-патріотичному вихованню. Щорічно учні навчальних закладів беруть участь у військово-патріотичній акції "Слобожанські дзвони Перемоги", збирають відомості про події Другої світової війни, війни в Афганістані, подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, долі односельців, доглядають за могилами загиблих воїнів, прокладають маршрути місцями бойової слави. З 2014 року юні краєзнавці Харківщини збирають матеріали про Героїв Небесної Сотні та воїнів - учасників бойових дій на  Сході України. 

Методисти краєзнавчого відділу проводять семінари для керівників шкільних музеїв, вчителів географії та керівників природничих, геологічних, фольклорно-етнографічних гуртків, готують методичні рекомендації з краєзнавства для вчителів області, надають їм методичну допомогу, узагальнюють досвід кращих організаторів краєзнавчого руху.

Важливий напрямок роботи відділу – організація діяльності музеїв при закладах освіти області. На базі закладів освіти Харківської області діють 343 музї історичного, краєзнавчого, військово-патріотичного, літературного та інших профілів. В музеях ведеться значна пошукова, освітня, виховна робота.


Традиційним стало проведення масових краєзнавчих заходів: обласних зльотів юних краєзнавців, конкурсів юних мінералогів, олімпіад юних геологів Харківщини, історико-краєзнавчих конференцій.

Відділ підтримує зв'зки і плідно співпрацює з ЗВО, НДІ (УкрНДІгаз, УкрНЦОВ), виробничими (ВО “Харківліс”, ВО “ПівденУкргеологія”) та громадськими організаціями (товариства охорони природи та охорони пам”яток історії, НТТ нафтової та газової промисловості та ін.).

Співробітники відділу:

 1. Скриль Ірина Анатоліївна - завідувач відділу
 2. Шестопалова Ірина Юріївна - методист  з екологічного напряму, методист вищої категорії
 3. Пушкар Ірина Іванівна -  методист з музейної роботи, методист І категорії
 4. Мисюкевич Аліна Володимирівна - методист відділу, методист ІІ категорії
 5. Мархалюк Наталія Петрівна - методист відділу, методист ІІ категорії
 6. Пристюк Надія Петрівна - методист відділу, керівник історичних гуртків
 7. Павелко Інна Віталіївна - методист з інформаційно-методичного забезпечення, методист ІІ категорії
 8. Астапова Тетяна Миколаївна - керівник географічних гуртків, керівник гуртка-методист
 9. Кривопустов Сергій Миколайович - керівник екологічних гуртків
 10. Распопов Андрій Миколайович - керівник геологічних гуртків
 11. Кривопустова Алла Борисівна - керівник історичних гуртків
 12. Беліменко Андрій Олександрович - керівник археологічних гуртків
 13. Коваленко Майя Леонідівна - керівник народознавчих гуртків

Телефон відділу: (057) 392-14-82 Дошка об'яв
Корисні посилання

Безымянный

 

Міністерство освіти і науки України

 logo

Департамент науки і освіти 

6270

Харківська обласна державна адміністрація

 
Мала академія наук

УДЦТКУМ

Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Комунальний заклад © 2011