Основні розділи
Архiв новин
< >
Контакти
тел./факс
       (057)392-30-14

тел.

       (057)392-14-82,
       (057)392-01-53
e-mail:
       stkharkov@ukr.net


Адреса: 61091, Україна,

м. Харків, вул. Танкопія 15/2

Методичні та інформаційні матеріали Короткий зміст Посилання на завантаження

 

Обложка тур

Збірник методичних рекомендацій організаторам дитячо-юнацького туризму

У збірнику методичних рекомендацій представлені матеріали з досвіду роботи відділу туризму та спортивного орієнтування Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради.  Сборник туристов (245,05kb)

 

обложка вело

Підготовка команд гуртківців-велотуристів до змагань і походів

Дана методична робота орієнтована на керівників гуртків велосипедного туризму і містить рекомендації для формування колективу гуртка, оцінювання вміння керувати велосипедом, засобів удосконалення водійських якостей, а також  поради щодо підготовки гуртківців до змагань і походів. Підготовка команд велотуристів (425,00kb)

 

Обложка

Мандруємо ріднимкраєм

В даній методичній розробці описані найпопулярніші маршрути (до І категорії складності) по Харківській області. Маршрути дані як з повним описанням технічної частини, так і тільки нитка маршруту. В області дуже розвинуте транспортне сполучення, тому кожен керівник може спланувати маршрут, визначаючи для себе мету та завдання самостійно, кількість днів своєї подорожі. Якщо у керівника групи виникнуть запитання  з оформлення  маршрутних документив та розробці маршруту, звертайтесь на обласну станцію юних туристів, де Ви завжди отримаєте допомогу. мандруємо рідним краєм (9,10Mb)

 

Обложка11

Найцікавіший велосипедний маршрут через всю Харківську область

У даній роботі автори пропонують велотуристам маршрут, що включає вісім днів активного руху від Святогірська до Богодухівського району. Вказані місця ночівель, надається інформація щодо якості доріг на маршруті, рекомендуються передачі, що відповідають рельєфу і стану дорожнього покриття. Дані окремі поради тактичного і технічного плану, а вже самі велотуристи можуть визначити співвідношення часу, витраченого у поході на пересування по трасі маршруту і відвідання екскурсійних об′єктів. Автори обмежуються лише короткою краєзнавчою інформацією, зробивши акцент на поради щодо доцільності знайомства з визначними пам′ятками на маршруті чи поблизу нього, і про те, що, де і як можна розказати дітям. МЕТОДИЧКА-2012 (7,05Mb)

БезымянныйЗ досвіду роботи відділу туризму та спортивного орієнтування з підготовки керівників походів зі школярами

Запропоновані матеріали відділу туризму та спортивного орієнтування з підготовки керівників  туристських походів  зі школярами представляють собою першу спробу висвітлення   досвіду роботи Харківської обласної станції юних туристів з зазначеної проблеми Розрахований на вчителів, керівників гуртків позашкільних закладів  - організаторів туристських походів за школярами. З досвіду роботи (284,00kb)

обложкаПитання техніки    безпеки у велопоході

У роботі розглянутий  один з найголовніших аспектів спортивного велотуризму – питання безпеки спортивної групи (команди) у подорожі.Докладно розглянуті моменти і фактори велоподорожі, які впливають на якість проходження маршруту. Об’єктивні та суб’єктивні фактори  проблеми, організаційна підготовка учасників, методична кваліфікація – все це має великий вплив на успішне рішення питання безпеки, як на рівні окремого учасника, так і всієї спортивної групи.Запропонований посібник розрахований на вчителів, керівників гуртків, юних туристів та всіх небайдужих до занять велотуризмом. Методичка велотуризм (337,50kb)
обложкаРемонт та профілактика технічного стану велосипеда в польових умовах Дані методичні поради допоможуть юним велотуристам та керівнику походу знайти шляхи ремонту велотехніки та усунути різні пошкодження в умовах походу.       Розглянута технологія та методи ремонту різних вузлів та елементів конструкції велосипеда. Запропоновані заходи профілактичного огляду важливих механізмів велосипеда з метою підвищення терміну їх експлуатації.   

обложкаТехнічне оснащення велопоходу

Дані методичні поради допоможуть мандрівнику і керівнику велопоходу вибрати свій варіант велотехніки за певну ціну відповідно з фінансовими можливостями. У роботі здійснено огляд сучасних матеріалів, з яких виготовляється групове  та індивідуальне спорядження, що допоможуть зробити вибір потрібного спорядження для походів та тренувань.На розгляд читача рекомендовані списки, які допоможуть скласти потрібний перелік спорядження, необхідного для простих та спортивних походів.Ці методичні поради допоможуть майбутньому мандрівнику зорієнтуватися у багатьох варіантах велосипедів, їх можливостях, класах та комплектуючих вузлах, знайти оптимальне вирішення проблеми ціна - якість - надійність.  

 обложка

Техніка безпеки у водному поході

 Водний туризм — це походи по ріках, озерах і водоймищах на туристських судах. У водному туризмі вдало сполучаються елементи пізнання, активного відпочинку, оздоровлення, фізичної культури і спорту. Він доступний кожній практично здоровій людині незалежно від віку.
Турист-водник повинен добре знати перешкоди, що зустрічаються на річці, і вміти легко розрізнити них, знати способи подолання цих перешкод і вміти ними користуватися.Водний туризм потенційно небезпечний, тому що ареною діяльності туриста є водоймище. Він повинен знати і вміти застосовувати способи самостраховки, взаємної страховки та надавати першу медичну допомогу.
Усі ці знання накопичуються у результаті поступового переходу від простих до більш складних походів.Запропонований посібник розрахований на вчителів, керівників гуртків, юних туристів та всіх небайдужих до занять водним туризмом.
 методичка_вода (538,00kb)

 обложка

Туризм і здоров’я дитини

 У запропонованих рекомендаціях звертається увага на головну проблему сьогодення: здоров'я дитини. Розглядаючи загальновідомі аспекти, автор висловлює своє бачення подолання існуючих проблем шляхом залучення дітей до занять туризмом.  Туризм ы здоров’я (650,00kb)

Обложка туристи

Робочий зошит для практичних занять гуртків туристського напряму

Даний робочий зошит може бути використаний для організації роботи творчих об'єднань (гуртків) закладів позашкільної освіти та закладів загальної середньої освіти.

Тематика завдань даних практичних занять тісно пов'язана з темами навчальних програм з позашкільної освіти туристського напряму і спортивного орієнтування.

Зошит. Туризм (11,20Mb)  

 

   

Дошка об'яв
Корисні посилання

Безымянный

 

Міністерство освіти і науки України

 logo

Департамент науки і освіти 

6270

Харківська обласна державна адміністрація

 
Мала академія наук

УДЦТКУМ

Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Комунальний заклад © 2011